Jen málokdo si může dovolit financovat bydlení z vlastních zdrojů. Nezbývá než si bydlení pořídit prostřednictvím úvěru v podobě hypotéky. Pokud ale nejste dostatečně bonitní, nemůžete doložit výši příjmů nebo máte špatnou platební minulost, je pravděpodobné, že klasický hypotéční úvěr nedostanete.

 

Je zde však jiná možnost – hypotéka bez dokazování příjmů. Takové produkty jsou dnes součástí portfolia služeb některých bank. Zeptejte se v té vaší.

 

Ve vybraných bankách po vás nebudou vyžadovat, abyste předložili potvrzení o příjmu nebo daňové přiznání. Banky předpokládají, že žadatelé nemají dluhy na České správě sociálního zabezpečení nebo finančním úřadu a zároveň mají čistý registr dlužníků.

 

Hypotéka bez doložení příjmů je určena jak pro ty čerstvě zaměstnané, tak pro podnikatele s paušálními výdaji.

 

Hypotéka bez doložení příjmu funguje oproti klasické hypotéce jinak a průběh jejího vyřízení je jednodušší. Na výběr je hned z několika typů produktu, od účelového, přes neúčelové financování, po refinancování. Postup je stejný jako u běžného hypotéčního úvěru. Zvolíte si dobu splácení, výši úvěru, dobu fixace a ostatní parametry.

 

Navíc si můžete vybrat mezi několika typy produktů – účelovým financováním, neúčelovým financováním nebo refinancováním. Podobně jako u běžné hypotéky s doložením příjmu zvolíte dobu splácení, výši úvěru, dobu fixace a další parametry.

 

Nevýhodou hypotéky bez doložení přijmu jsou určitá omezení. Tuto hypotéku banky nabízejí nenabízejí do celé výše odhadní ceny nemovitosti, ale většinou jen do 50%. Počítat je třeba i s vyšší úrokovou sazbou.

 

-MM-