Australská hypotéka je poměrně sympatický produkt, ve své podstatě co do úrokových sazeb mnohem sympatičtější než třeba známější americká hypotéka. Protože zatímco u americké hypotéky zastavíme nemovitost za účelem obdržení peněz, které můžeme použít na námi zvolené účely ovšem za cenu vyšších sazeb, australská hypotéka nás právě v oblasti sazeb příjemně překvapí.

 

Její podstata je v tom, že platí, že čím více peněz si půjčíme, tím větší slevu na úrokové sazbě získáme. Tento typ hypotéky je tedy předurčen být velmi oblíbený v řadách movitějších klientů, kteří díky ní ještě získají dodatečnou slevu.

 

Podíváme-li se na web některé z našich velkých bank, nalezneme zde ilustrující příklady, například pokud bychom si vzali hypotéku 1 milión korun, dostali bychom slevu 0,1 procento z dané úrokové sazby, při výši hypotéky 2 milióny korun, by sleva poté již činila 0,2 procentního bodu, a při výši 3 miliónů korun, bychom se dostali na slevu na dani až o 0,3 procentního bodu.

 

Některé banky však mají australskou hypotéku ve zvyku ještě poněkud vylepšit stanovením různých dalších kritérií pro poskytnutí, třeba minimální dobou fixace, která se pohybuje kolem 5 let. Přestože je australská hypotéka poměrně zajímavým produktem, a v nabídce některých bank je již delší dobu, zatím nepatří do top nabídky. Ale možná je to jen tím, že si k ní klienti teprve hledají cestu.

 

ZP