Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění! Při výběru cestovního pojištění se zaměřte především na pojistný limit léčebných výloh.

 

Pojištění léčebných výloh je totiž nejdůležitější složkou cestovního pojištění, při cestě do zahraničí by si ho měl sjednat každý, bez ohledu na věk či cílovou destinaci. Cestovní pojištění totiž zajistí, že pokud se vám v zahraničí stane úraz nebo pokud onemocníte a budete potřebovat lékařskou péči, pojišťovna za vás uhradí nezbytné náklady na ošetření.

 

To znamená, že pojišťovna za vás zaplatí náklady na ošetření a léčbu a to včetně hospitalizace, operací, léků a přepravy do nejbližšího zdravotnického zařízení a případně do místa trvalého bydliště. V případě úmrtí pojišťovna uhradí i náklady na převoz ostatků zpět do republiky.

 

Některé typy cestovního pojištění hradí v případě hospitalizace rodičů přepravu nezletilých dětí zpět do místa bydliště.

 

Naprosto nutné je předem si zjistit, co vše si můžete u té které pojišťovny pojistit, co pojištění hradí a co nehradí?

 

V zahraničí narazíte mnohem častěji na soukromé lékaře a nemocnice, ptejte se, zda pojištění hradí ošetření v těchto zařízení, že zda hradí jen ošetření ve veřejných zdravotních institucích.

 

Při sjednávání se zajímejte i o možnost dokoupení připojištění - pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel, storna cesty případně zpoždění cesty apod.

 

Náklady na sjednání cestovního pojištění se pohybují v řádech desítek korun denně, ve srovnání s náklady na cestu a pobyt se jedná jen o nepatrné navýšení, které ale rozhodně stojí za pocit klidu.

-MM-