Hypotéka je závazek často i na dobu desítek let a nejedná se tedy o žádnou krátkodobou půjčku. Proto je důležité být tímto krokem jistý a vše dobře promyslet. Přesto, že je to velký zásah do rodinného rozpočtu, stále se jedná o nejschůdnější způsob jak si vysněnou nemovitost pořídit. Žádný jiný typ půjčky totiž nemá tak příznivé dlouhodobé úročení.

 

Samozřejmě je možné financovat bydlení například ze stavebního spoření, ale to často nedosahuje potřebné částky a je vhodnější spíše pro pořízení pozemku, chaty, či vybavení domácnosti. Pro většinu lidí je tak právě hypotéka jedinou cestou k vlastnímu bydlení.

Vybírejte z více nabídek

Hypotéka je ale dlouhodobý závazek, a tak by si každý zájemce o hypotéku měl dobře rozmyslet její výši, délku splácení a také kde si hypotéku pořizuje.

Bank a produktů je na trhu tolik, že je není snadné se v nich orientovat. Než se rozhodnete pro konkrétní produkt, využijte srovnání hypoték. Využijte hypotéčních kalkulaček a prověřte možnosti splátek.

Úrokové sazby na minimu

Konkurence je dnes vysoká a vývoj úrokových sazeb příznivý. Vlivem toho současně dosahují úrokové sazby historického minima. Hypotéky dnes lze sehnat za úrok od 1,81% a bez jakýchkoli skrytých poplatků. Pro získání hypotéky na bydlení dnes navíc nemusíte objíždět všechny bankovní domy, vše zvládnete vyřídit online.

Doba fixace

U výběru je třeba zohlednit hodně faktorů. Od doby splácení, které se obvykle pohybuje v rozmezí od 15 – 30 let, po dobu fixace úrokové sazby. Na otázku, na jak dlouho si výši úrokové sazby zafixovat, neexistuje jednoznačná odpověď. Vzhledem k aktuálně příznivému období ale lze doporučit i fixace na pětileté období. Tedy za předpokladu, že neočekáváte, že do tří let nebudete mít peníze na předčasné splacení hypotéky.

 

Pokud již nechcete s pořízením hypotéky na dům či byt otálet, klikněte sem a pusťte se do vyřizování.