V letošním roce je možné získat za příznivou cenu zajímavou nemovitost ze stále rostoucí nabídky na trhu s realitami a zároveň výhodný hypotéční úvěr na její financování. Hypoteční banka dokáže připravit hypotéku na míru každému – za základní nabídky, doplňkových služeb a volitelných parametrů lze vytvořit stovky kombinací.

Navíc si nemusejí žadatelé v prvních fázích sjednávat schůzky a obíhat pobočky, základní informace naleznou na internetových stránkách.Hypotéku si mohou spočítat na hypotéční kalkulačce. Jednání s bankéřem je pak možné sjednat také z pohodlí domova – k dispozici je online Virtuální pobočka.

 

Jak získat bydlení svých snů

Podle nedávného výzkumu sní většina Čechů o rodinném domku se zahradou, kde by mohly vyrůstat jejich děti a kde by se mohli setkávat se svými přáteli. Někteří si představují novostavbu s bazénem a krbem jako symboly společenského postavení, jiní chtějí rekonstruovat starý dům či statek s velkou zahradou, aby mohli pěstovat ovoce a zeleninu a chovat zvířata. Mladí bezdětní lidé touží naopak bydlet v bytě ve městě, kde budou mít blízko do práce, za kulturou, zábavou, sportem. Všem těmto představám a jejich realizaci jsou přizpůsobeny nabídky hypoték.

 

Typy hypotéčních úvěrů

Hypotéční banky myslí na různé situace, které mohou člověka na cestě za vlastním bydlením potkat. Při pořizování prvního bytu (a samozřejmě jakéhokoliv dalšího) je možné využít Hypotéku na byt v osobním vlastnictví nebo Hypotéku na družstevní byt s nízkou úrokovou sazbou a možností rozložení splátek až na 40 let. Rodinný dům je možné pořídit s pomocí Hypotéky na dům, na výstavbu nového lze využít jenom Hypotéku na pozemek nebo Hypotéku na stavbu či rekonstrukci. Další možností, jak získat od banky peníze na rekonstrukci, je Hypotéka zpětně. Z tohoto úvěru je možné proplatit již dříve utracené vlastní peníze, které byly využity na financování objektu.

 

V nabídce jsou ještě další hypotéky, jako je Americká hypotéka, kterou lze využít na cokoli bez udání účelu, nebo ještě Hypotéka na pořízení rekreačního objektu.Tématem roku 2013 je refinancování hypotéky, tzn. že úvěry, kterým letos končí fixační období, je možné převést do jiné banky a získat tím výhodnější podmínky – nižší úroková sazba, sloučení více úvěrů do jednoho, delší období splácení, čímž se výrazně sníží měsíční splátka a upraví rodinný rozpočet.