Málokoho potěšily nedávno zveřejněné informace, že kdo si spořil v bankovních domech, obvykle letos místo, aby vydělal, skončil s prodělkem. Pak se nabízí otázka, zda si peníze raději nezhodnocovat jinou cestou. Jednou z nich je například investiční životní pojištění.

 

Stojí na několika základních pilířích. Jednak nás ochrání v případě nepříznivých okolností, moderním trendem v oblasti životního pojištění je totiž pojištění nejen pro případ smrti či dožití, ale i v případě úrazu či třeba onemocnění a nutné hospitalizaci v nemocnici. Správné životní pojištění umí ovšem i další věci, třeba hradit nám určitou částku na přilepšení při běžné pracovní neschopnosti.

 

Záleží samozřejmě na tom, od jaké společnosti si životní pojištění sjednáme. U nás ho na trhu nabízí většina pojišťovacích společností, a většinou se jedná o produkt, kterému pojišťovací specialisté věnují speciální péči, protože většina životních pojištění se platí měsíčně.

 

Tím se dostává k dalšímu pilíři, a tou je v přívlastku zmíněná investice. Právě proto, že se jedná o investiční pojištění, na rozdíl od jiných typů pojistek, kam hradíme peníze bez možnosti nějakého profitu, zde naopak určité výnosy očekáváme a sami většinou můžeme zvolit, jak velké by mohly být.

 

Pojišťovací poradce po nás totiž povětšinou chce rozhodnutí, do jakých fondů chceme placené sumy investovat, a zda si přejeme mít zaručený, ovšem nízký výnos, či naopak zariskujeme, ale ve finále možná naopak skončíme s výnosem větším.

 

ZP