Rostoucí ceny nemovitostí a řada opatření ze strany České národní banky patří k důvodům, proč s vyřízením hypotéky a koupí nemovitosti zbytečně neotálet. Kdo ví, jaké změny nás ještě čekají. Využijte stále ještě nízké úrokové sazby a pořiďte si bydlení vašich snů za podmínek, které se vám vyplatí. Kde na vás čekají ty nejlepší?

Výlet po bankách patří minulosti

Sehnat si veškeré dokumenty, od potvrzení příjmu po výpis z katastru, vymezit si dostatek času a začít obrážet jednu pobočku banky za druhou. I tak lze získat všechny důležité informace o tom, za jakých podmínek můžete hypotéku získat. Nepřekvapivě je to však nejvíce zdlouhavý způsob, který je vzhledem k rychlosti prodeje atraktivních nemovitostí zcela nevhodný.

Pro žadatele o hypoteční úvěr je důležitý čas a maximum údajů. Různé akce a výhodné nabídky jsou časově omezené. Klidně by se tak mohlo stát, že než navštívíte všechny banky, vámi preferovaná hypotéka by mohla mít opět jiné podmínky. Chcete-li aktuální nabídky bank přehledně porovnat na jednom místě, nabízí se jako řešení online srovnávač.

Porovnejte si nabídky hypoték

Porovnat si nabídky hypoték a zjistit, která z nich je pro vás nejvýhodnější, je otázkou krátké chvilky. Pomocníkem při výběru se vám stane hypoteční kalkulačka. Využijete ji nejen při koupi nemovitosti, ale také při rekonstrukci či refinancování po skončení fixace. Po zvolení účelu hypotéky nastavíte kupní cenu nemovitosti, požadovanou výši úvěru, dobu splácení, délku fixace a kontaktní údaje.

V dalším kroku vám kalkulačka zobrazí nabídky hypoték, které odpovídají vašim představám. Ihned se dozvíte, kde na vás čeká nejnižší úroková sazba, nejvýhodnější RPSN a jak vysoká bude měsíční splátka. Zobrazit si pochopitelně můžete take informace o poplatcích a podmínkách předčasného splácení.

Nezůstávejte pouze „doma“

Porovnávání hypoték pomocí online srovnávače je nekonečně jednoduché, ale i tak se mnoho lidí rozhodne raději obrátit ihned na vlastní banku. Je to velká škoda. I když přesně netušíte, kolik stojí vámi vybraná nemovitost, kolik si potřebujete půjčit a jak dlouho chcete splácet, má srovnání přidanou hodnotu. Zadejte přibližné hodnoty a podívejte se na hlavní body, ve kterých se nabídky bank liší. To, co je pro někoho výhodou, nemusí v rozhodování jiného člověka hrát roli.

Důvodem pro výběr hypotéky bez dalšího srovnání jsou obavy z dokládání příjmu. To bývá nejsnazší v bance, ve které máte běžný účet. Stejně tak můžete jako klient mít již předschválený limit hypotéky. Na druhou stranu to automaticky neznamená, že vám vaše banka nabídne to nejlepší, co je k dispozici. Finanční poradci také zpravidla upřednostňují jednu konkrétní instituci a nemají dokonalý přehled o všech produktech.

Hypotéka podle vašich představ

Hypoteční kalkulačka vám ušetří čas s výběrem hypotéky, která bude splňovat vaše představy. Během chvilky vedle sebe uvidíte všechny nabídky a důležité podmínky. Vždy tak víte, co vás čeká. Nezůstávejte pouze u banky, kterou máte. O něco složitější shánění všech potřebných dokumentů za výrazně výhodnější podmínky hypotečního úvěru stojí.