Založení společnosti s ručením omezeným je poměrně zdlouhavý a nákladný  proces. Pro založení společnosti s ručením omezeným je nutno vykonat především tyto úkony:

 

  • uzavření společenské smlouvy formou notářského zápisu,
  • složení základního jmění společnosti, nebo jeho části,
  • získání živnostenských oprávnění (živnostenských listů atp.),
  • zápis společnosti do obchodního rejstříku,
  • registrace společnosti u finančního úřadu.

Všechny tyto úkony Vás pochopitelně stojí drahocenný čas. S.r.o. je založená sepsáním a podpisem společenské smlouvy. Tu si musíte nechat sepsat formou notářského zápisu. Ten by Vám měl vyhotovit každý notář v ceně kolem 3 000 Kč. Každý notář má svůj vzor do kterého doplní Vámi požadované údaje a smluvní ujednání. Ceny za vyhotovení tohoto notářského zápisu jsou v celé České republice stejné a nemusíte se bát, že byste u někde platili více.

 

Minimální základní kapitál společnosti je 200 000 Kč. Vznikem společnosti se stávají vklady jejím majetkem a společnost s nimi může volně disponovat.

 

To vše je jen začátek. Pokud jste se rozhodli podnikat a nemáte do začátků moc naspořeno, jistě víte, že bez platební historie se na pomoc bank nelze spolehnout. Proto pro vás vklad ve výši 200 tisíc korun může být neúnosný.

 

Existuje však řešení a sice, že si koupíte ready made společnost. Tyto společnosti jsou založeny k dalšímu prodeji, nemají žádné pohledávky či závazky a nikdy nekonávaly žádnou činnost. Ready Made společnosti lze využít, v případě, že chcete začít podnikat hned a pokud se chcete vyvarovat zdlouhavých byrokratických procesů. Vaši novou firmu můžete získat za pár hodin díky ready-made-spolocnosti.sk.

 

Jak ještě lze na začátku podnikání ušetřit? Pokud nepotřebujete mít od začátku fyzickou kancelář, pak pro vás bude výhodné zřízení virtuální kanceláře. Taková kancelář je pohodlné a praktické řešení jak prezentovat Vaši společnost na prestižní adrese vysoké úrovni například v Bratislavě. Jak a kde zřídit takovou kancelář naleznete na tomto linku.

 

I když kancelář nebudete fyzicky vlastnit přeci jen budete muset vydat finance na byrokratické úkony jako třeba papíry a tiskárna. I zde je však prostor pro úsporu. Papír můžete použít recyklovaný, Vaše firma tak navíc bude vypadat ekologicky a v eshopu glfarby.sk můžete koupit levně náplně německé kvality.