Pořídit si vlastní bydlení bez úvěru je v dnešní době pro většinu lidí nemožné. Nemovitosti jsou drahé, a tak hypotéka je skvělou volbou pro ty, kteří nemají dostatek financí. Avšak hypotečních úvěrů je na bankovním trhu nespočet. Jak tedy vybrat ten pravý?

 

Rozhodli jste se pro vlastní bydlení financované hypotékou a nevíte, kterou vybrat? Vyzkoušejte online kalkulačku na portálu Ušetřeno.cz. Díky ní snadno a rychle porovnáte desítky nabídek hypoték.

Neztrácejte čas návštěvou poboček jednotlivých bank. Porovnejte hypotéky z pohodlí domova.

Jak funguje online kalkulačka hypoték?

Kalkulačka hypoték představuje pohodlný způsob porovnání nabídek na bankovním trhu. Proto, abyste získali přehledné srovnání hypotečních úvěrů, je zapotřebí vyplnit pár údajů, mezi které patří:

  • účel hypotéky,
  • výše hypotéky,
  • kupní cena nemovitosti,
  • doba splatnosti,
  • doba fixace.

Účelem hypotéky může být buď koupě nemovitosti, refinancování, výstavba nemovitosti, nebo rekonstrukce nemovitosti. Máte-li zájem o neúčelovou hypotéku, pak je zapotřebí i tento fakt v kalkulačce uvést.

 

Pro nezávislé porovnání hypotečních nabídek je důležité zodpovědět otázku: „Kolik si chcete půjčit?“, stejně jako „Jaká je kupní cena nemovitosti?“ Odpovědi na otázky podmínky hypotéky velmi ovlivní.

 

V neposlední řadě není radno podceňovat dobu splácení a dobu fixace. I tyto parametry je vhodné pořádně zvážit. Především doba fixace vám zajistí po určité období neměnný úrok a stálé měsíční splátky.

Získáte přehlednou nabídku dle vašich potřeb

Po zadání všech parametrů do online kalkulačky dostanete přehled hypoték, které odpovídají vašim představám. V rámci nabídky se dozvíte nejen banku a konkrétní produkt, ale také úrokovou sazbu a měsíční splátku.

 

Velkou výhodou je, že hypoteční úvěr je možné si přizpůsobit. V přehledu kromě výše zmiňovaného uvidíte také slevy, díky kterým můžete dostat nižší roční úrokovou sazbu. To, zda slevu chytře využijete, je jen na vás.

 

V neposlední řadě jistě každý zájemce o hypotéku ocení, že zaujme-li ho některá konkrétní nabídka, může zaslat ihned nezávaznou poptávku poradci, který zavolá nazpět a probere s žadatelem všechny jeho možnosti.

Úrokové sazby pod 2 % prozatím stále lákají

Hypotéky lze nyní sjednat s velmi příznivou úrokovou sazbou. Výhodný úvěr na bydlení za nízký úrok, nabízí například hypotéka UniCredit, která láká na roční sazbu od 1,49 %. Od příštího roku by mělo dojít opět k navyšování úroků.

 

Zapomeňte tak na zdlouhavé obcházení bankovních poboček. Chytře a pohodlně si najděte tu pravou hypotéku na internetu, a to díky online kalkulačce. Hypotéka není spotřebním zbožím. Sjednávána je ve většině případů pouze jednou za život. Obezřetnost a porovnávání při výběru je proto více než na místě. Tak neváhejte a vyzkoušejte online kalkulačku na Ušetřeno.cz i vy.