O tom, že žijeme v nejisté době, nás denně přesvědčují sdělovací prostředky, a ještě aktivněji se o to snaží pojišťovací poradci. Ovšem ať už nám přijde, že ti i ti přehánějí, co se týká pojištění hypotéky, obvykle stojí za úvahu, zda se nám daný produkt přece jen nevyplatí.

 

Nejde jen o různé komplikace související se zdravím, které pokrývá životní pojištění, a které po nás často banky chtějí mít sjednáno jako garanci při poskytnutí hypotéky, ale třeba i o takové pojištění, které nás umí zajistit v případě ztráty zaměstnání.

 

Banky při poskytnutí hypotéky obvykle vyžadují mít sjednán trvalý pracovní poměr na dobu neurčitou, to ovšem v současnosti znamená jen to, že s námi v danou chvíli zaměstnavatel počítá na dobu neurčitou, jenže už zítra může být vše jinak a my můžeme dostat z rozličných důvodů výpověď.

 

Není-li chyba na naší straně, právě v těchto případech by za nás pojištění hradilo splátky, dokud bychom nenalezli nové zaměstnání. Vzhledem k tomu, že většina bank umožňuje odklad splátek hypotéky jen velmi nerada a hypoteční úvěr může být zesplatněn již po několika měsících, kdy dlužíme splátky, pojištění představuje dobrou alternativu pro každý případ.

 

Navíc tento typ pojištění k hypotéce nebývá tak drahý jako klasické druhy pojištění, takže si nemusíme vyčítat, že ,,vyhazujeme“ peníze z okna a připlácíme si pro náš větší duševní klid.

 

ZP