Tahle otázka se honí hlavou pojišťovacím agentům, ale zabývají se jí také mnohé průzkumy. Jejich výsledky poukazují na zodpovědnost Čechů, kteří si svého majetku velmi cení, mnozí snad více než zdraví. Přesto se stává, že se při sjednávání pojištění dopouštějí chyb.  Například si neuvědomují rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti. A v čem vlastně spočívá? Pojištění nemovitosti kryje konkrétní vybranou nemovitost – například dům, byt nebo chatu. Pojištění domácnosti potom kryje vybavení domácnosti, což je všechno co se v domácnosti nachází.

Pojištění je třeba promyslet

Velmi důležité je dobře si promyslet, co všechno by se mělo pojistit. Také bychom měli vědět, co přesně se pod různými druhy pojištění skrývá. Do skupiny domácnosti patří například také elektronika, nábytek nebo dokonce oblečení. Jeho ztráta může znamenat velké finanční zatížení, a to i v případě, že nenakupujete v značkových obchodech. Hledáte-li dobré pojištění, platí zásada nehledat to nejlevnější. To by mohlo znamenat velmi málo výhod, špatné ocenění nemovitosti, případně problémy s vyplácením pojistného. Přesnou hodnotu nemovitosti by měl znát každý majitel a neměl by dopustit její podplacení. Některé pojišťovny podpojištění dokonce i trestají uložením penále. Pozor i na opačnou situaci, kdy dojde k přepojištění, čili nadhodnocení Vaší nemovitosti. Pojišťovny si hodnoty nemovitostí velmi dobře hlídají, a pokud neodpovídají skutečnosti, nedojde v případě pojistné události k vyplacení částky pojistného.

Případy pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti se Vám hodí vždy, pracujete-li s penězi. I malá nepozornost může způsobit takové manko, které Vám na konci pracovní doby přinese velmi nepříjemné chvíle. Stejně tak lehce můžete nedopatřením poškodit či zničit majetek druhého člověka. Tou osobou může být někdo úplně cizí, rodinný příslušník nebo kolega z práce. Máte-li takové situace ošetřeny pojištěním, bude se vám usínat lépe.

Cena za takové pojištění je velmi výhodná a ušetřit může mnoho problémů. Zjistěte si o něm více na https://ergo.cz.