Kupujete, stavíte nebo rekonstruujete byt či dům? Pak patrně budete potřebovat hypotéku. Pokud jste ale už přišli do styku s byrokracií při vyřizování běžného úvěru, nejspíše se i vy už teď děsíte z toho, co teprve vás čeká u hypotéky.

 

Hrůzu mít nemusíte a vlastně ani nepotřebujete mít hodiny a hodiny času na obíhání jednotlivých bank a porovnávání nabídek. S financováním Vám totiž může pomoci hypoteční makléř. Ušetříte se tak čas, starosti i peníze.

 

Hypotéční makléři nabízejí nejen hypotéky, ale zabývají se i jinými finančními produkty. V jejich nabídce se tak můžete setkat se spotřebitelskými úvěry, pojištění, podílovými fondy apod. Díky tomu mají přehled o celém českém finančním trhu.

 

Pracují podobně jako pojišťovací makléři, tedy na systému provizí. Čím širší nabídku produktů mají k dispozici, tím je větší šance, že vám budou moci poskytnout produkt, který vám bude vyhovovat.

 

Důvodů, proč využít služeb hypotečního makléře je několik. Samozřejmě je to pohodlnost, makléř ale také může pomoct v předběžném posouzení šance na získání úvěru. Na základě zkušeností, informací z trhu a Vaší bonity Vám může říci, u kterých bank byste měli mít šanci.

 

Jenže hypotečních makléřů je tolik, že není snadné vybrat.

 

Jak tedy vybrat toho pravého?

 

Nejvýhodnější je zvolit makléře, který spolupracuje s co největším počtem hypotečních bank.

 

Váhu klaďte ale i na délku působení v oboru. V případě, že je hypoteční makléř začátečníkem, pravděpodobně nebude znát všechna zákoutí hypotečních produktů. Oproti tomu makléř se zkušenostmi dokáže rychle posoudit, zda máte šanci úvěr získat či nikoli a hlavně i za jakých podmínek.

 

Výhodou širší nabídky hypotečních makléřů je i možnost snadného přístupu ke kombinaci stavebního spoření s hypotečním úvěrem. Zajistí tak veškerou komunikaci mezi stavební spořitelnou a bankou a vy se raději můžete věnovat věcem, které vás baví.

 

V neposlední řadě vám makléř pomůže zkompletovat potřebné dokumenty k podání žádostí o úvěr a samozřejmě ji může i vaším jménem podat.

-MM-