Rozdíl mezi bankovní a nebankovní hypotékou

Potřebujete získat větší sumu peněz a běžný úvěr bez jištění Vám již nikdo nechce poskytnout nebo by byl očividně méně výhodný než hypotéka zajištěná nemovitostí? Pak se možná dostáváte i k otázce, zda vzít hypotéku bankovní či nebankovní.

 

Vzhledem k poměrně bohaté reklamní masáži obvykle asi každý zavítá napřed do banky, kde se ptá po oněch ultra výhodných sazbách a dalších lákadlech, které ho v reklamě zaujaly. Ne vždy však z banky odchází nadšen, ony výhodné sazby totiž často jsou určeny jen zlomku žadatelů, například stálým klientům nebo těm, kteří chtějí jen určité procento zastavěné nemovitosti.

 

Co nás samozřejmě nepotěší, jsou poměrně vysoké nároky na prokázání bonity, ač by se mohlo zdát, že stačí přeci to, že dáváme do zástavy dům. Nestačí. Existují sice hypotéky bez prokazování příjmu, ale ty jsou opět určené jen pro někoho, nejčastěji pro podnikatele, kteří optimalizují daňové přiznání, a proto z něj nejde vyčíst jejich skutečné finanční možnosti.

 

Co se týká výhodnosti sazeb hypotéky, tak ty zůstávají často jen v případě, kdy je hypotéka určená na bydlení, pokud potřebujeme peníze třeba do podnikání, musíme si vzít tzv. Americkou hypotéku, kdy je možné čerpat peníze, na co potřebujeme, ale zase se na rozdíl od tradiční hypotéky musíme připravit na poměrně vysoké sazby.

 

Nebankovní hypotéka naproti tomu obvykle nevyžaduje prokázání bonity, ale co nás může ohrozit, je větší riziko natrefení na neseriózní společnost. Nebo také příliš velké měsíční splátky, které nebudeme schopni zvládat platit. Na rozdíl od bankovní hypotéky tu také těžko najdeme jinou společnost, která by případně hypotéku refinancovala.

 

ZP

Komentáře

  • Nebankovní hypotéky jsou velmi dobrým řešením pro lidi kteří mají např záznam v registru a hypotéku v bynce by nedosáhli

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Partnerské banky:

banky
Prvá slovenská peňaženka pre Bitcoin BTC peňaženka . Bitcoiny jsou měnou budoucnosti a třeba vám v budoucnu splatí vaší hypotéku. A nebo vyzkoušejte bezpečnou českou bitcoin peněženku BTCpay.cz