Srovnávačů hypoték existuje celá řada, množství těchto nástrojů nabízí především různé makléřské společnosti a finanční poradci. Takové srovnání pro nás samozřejmě může být také užitečné, ale pokud chceme opravdu podrobné srovnání, a navíc vědět i něco o oblibě daného produktu, zajímavá by pro nás mohla být Zlatá koruna.

 

Zlatá koruna je známá především ve spojitosti s pořádáním soutěže, ve které je možné hlasovat podle několik kritérií pro nejlepší finanční produkty na trhu daného roku. O výsledku se většinou dozvíme, ať již jsme o soutěži slyšeli či nikoliv, z obálek od výpisů, které nám chodí od našich bank.

 

Samozřejmě pokud daná banka nějakou korunu získala. Vedle zlaté koruny, tak na obálce můžeme najít třeba stříbrnou nebo bronzovou korunu, a vždy uveden daný rok i produkt, za který ocenění získala.

 

Na stránkách www.zlatakoruna.info si můžeme srovnat i veškeré známé hypotéky na trhu podle několika základních kritérií, kam patří přehled získaných ocenění, minimální výše úvěru, maximální výše úvěru (v procentech z ceny nemovitosti), maximální doba splatnosti, minimální úroková sazba při fixaci na 5 let a hodnocení uživatelů.

 

Z hlediska uživatelského hodnocení se nemusíme rozpakovat a připojit své hodnocení i my. Pokud nám základní srovnání nestačí, je možné vybrat si tři produkty a provést jejich podrobné srovnání. To nám prozradí třeba, jaké mají konkurenční výhody, jak je to s podmínkami splácení, vedením účtu a podobně.

 

ZP