03/02/2014   Rady a tipy 1 komentář

Výhody a nevýhody nebankovních půjček

Přijde Vám název článku poněkud nepatřičný? Je pravda, že i v dnešní době má většina z nás zafixováno, že když už musí dojít na půjčku, tak jedině od banky, a že nebankovní půjčky jsou většinou dobře připravenou pastí. Ovšem není to tak úplně pravda.

 

Pomineme-li různé lichváře nebo podvodníky, kteří chtějí poplatky za zprostředkování půjčky či poplatek za poskytnutí půjčky předem, existuje mnoho nebankovních společností, které nám půjčí za poměrně snesitelný úrok i za poměrně snesitelných podmínek. A dokonce bychom i nějaké ty výhody nalezli.

 

Hlavní výhodou je určitá flexibilnost. Nebankovní půjčky poskytují často své služby na osobnějším přístupu, takže bývá jednoduší domluvit si individuální splátkový kalendář. I když je pravda, že v tomto směru už i banky začínají přistupovat na vyjednávání, ne však všechny.

 

Výhodou nebankovní půjčky je pro mnohé také to, že nemají přístup do bankovního registru, což znamená, že jsou ochotni půjčit i těm se špatnou úvěrovou historií. Zatímco banka nepůjčí ani tomu, kdo dělal ručitele, a daná půjčka nebyla doplacena, nebankovní společnosti pominou i nějaký ten prohřešek s pozdním placením kreditní karty nebo potíže se splácením úvěru.

 

Nevýhodami pak zůstávají nástrahy uvedené hned v úvodu článku, je zde obecně větší riziko sednutí na lep různým zprostředkovatelům nebo lichvářům. Ideální je, pokud si budeme brát nebankovní půjčku, velmi pečlivě prostudovat smlouvu a raději jako první kontaktovat nebankovní společnosti, které jsou již na trhu déle a mají odpovídající reference.

ZP

Komentáře

  • Výhody nebankovních půjček jsou také v tom že půjčí i lidem kteří jinak nedostanou šanci. Jako důchodkyní mne všude v bankách odmítli a půjčili mi až v nebankovce

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Partnerské banky:

banky
Prvá slovenská peňaženka pre Bitcoin BTC peňaženka . Bitcoiny jsou měnou budoucnosti a třeba vám v budoucnu splatí vaší hypotéku. A nebo vyzkoušejte bezpečnou českou bitcoin peněženku BTCpay.cz