I při správném hospodaření s financemi mohou vzniknout situace, kdy se vám peněz jaksi nedostává. Několik spotřebičů najednou vypoví službu, a aby toho nebylo málo, do toho všeho se přidá škola v přírodě vašeho dítka. Zkrátka situace, které lze jen těžko předvídat. V takovém případě se člověk, který nemá naspořeno, úvěru vyhne jen těžko. Způsoby, jak si bezpečně půjčit, se však najdou.

Vždy připravené peníze na kreditní kartě

Máte-li kreditní kartu, máte už z půlky vyhráno. Kreditní karta totiž umožňuje čerpat úvěr bez toho, abyste o něj museli žádat. Připočteme-li k tomu ještě zhruba dvouměsíční bezúročné období, které má nejedna kreditní karta na trhu, vypadá tento úvěr velmi přijatelně. Úvěr na kreditce je však třeba splatit co nejdříve. Úroky totiž už tak skvělé nebývají. Tuto variantu financování nenadálých výdajů tedy zvolte v případě, že svůj dluh budete moct velmi brzy splatit.

Klasická bankovní půjčka

Další možností je vzít si standardní bankovní půjčku. Výhodou jsou vcelku nízké úroky a také jistota, že nenaletíte podvodníkům. Dozor nad celým bankovním trhem totiž provádí Česká národní banka. Většinou je však třeba počítat s přísnějšími podmínkami pro poskytování úvěrů a složitějším vyřizováním.

Nebankovní půjčky ano, ale jen ty prověřené

Pokud jste se dostali do situace podobné té, kterou jsme nastínili výše, pravděpodobně potřebujete peníze rychle. Času na obíhání bank tedy není mnoho. I proto se řada lidí obrací na nebankovní společnosti. V každém případě je třeba počítat s vyšším úrokem než v bance. Rychlé řešení tedy něco stojí. Nemělo by však stát příliš. Sáhnete-li totiž po neprověřené půjčce od pochybné společnosti, může vás to přijít velmi draho. Není od věci tedy vybírat mezi prověřenými společnostmi. Oblíbené jsou například Provident půjčky, které už pomohly více než čtvrt milionů Čechů.

 

Jak je vidět, možností není málo. V každém případě se však vyplatí dobře počítat, pročíst smlouvu a cokoliv podepisovat až po řádném uvážení.