Kontokorent a kreditní karty, pomocníci, kteří nám mohou vytrhnout trn z paty, když je do výplaty daleko, anebo když se semele neočekávaná událost a nemáme kam jinam sáhnout.

 

Bohužel tyto možnosti svádí k pokušení, kterému mnozí nedokáží vzdorovat. Přesto, že si banky jsou tohoto pokušení vědomy, samy klienty do těchto pastí vábí – až to doby, kdy klient žádá o hypotéku. Mnohé banky v době podání žádosti o hypotéku, zohledňují fakt, zda jste majiteli kontokorentu či kreditní karty a tyto produkty mohou být důvodem, proč hypotéku od banky nezískáte.

 

Proč tomu tak je, když jste si vypůjčili jen 1000 Kč? Banky započítávající kontokorenty a kreditní karty do výdajů zajímá to, na jaký obnos financí si u těchto produktů můžete přijít a nikoli to, jaká je vaše dlužná částka. Banky tak mohou dojít k závěru, že byste neměli na splácení hypotéky.

 

Pokud jste si vědomi možnosti případného zamítnutí hypotéky i ve vašem případě, raději než do banky nejprve zamiřte k hypotéčním specialistům. Ti mají přehled o podmínkách v jednotlivých bankách a mohou vám poradit, jaké kroky byste měli učinit, aby vám banka hypotéku nezamítla. Mnohdy stačí, když snížíte úvěrové rámce produktů na minimum. I když v očích banky je nejlepší tyto produkty zrušit úplně.

 

Přehled bank, které započítávají kreditní karty a kontokorenty do výdajů:

 

Česká spořitelna ano
ČSOB ne
Equa Bank ano
Hypotéční banka ne
LBBW Bank ne
Komerční banka ano
mBank ne
Raiffeisenbank ne
Sberbank ano
Unicredit Bank ano
Wüstenrot hypotéční banka ne

 

-MM-